"o puchar Burmistrza"

ZDJĘCIA Z ZAWODÓW  --  link

Wyjątkowo dokuczliwa w tym dniu pogoda wpłynęła na wyniki zawodów, wiejący zimny  wiatr w kierunku grobli stawu znacznie utrudniał łowienie zawodnikom z sektora "B". Ryba jakby "odeszła" na środek stawu i na płytszą wodę, na "zawietrzną". Stawiało to zawodników z sektorów "A" i "C" w korzystniejszej sytuacji, głównie oni wypracowali wyniki dla startujących drużyn.

Na starcie stanęło 21 drużyn (63 zawodników), o różnym stanie zaawansowania w łowieniu spławikowym. Niektóre drużyny, specjalizujące się w tej dyscyplinie sportu wędkarskiego, świetnie wyposażone, można by powiedzieć profesjonalnie, z ogromną ilością tajemnych zanęt, mikstur, przynet, niektóre zaś, że tak to nazwać, "z pospolitego ruszenia", wszyscy zaś z ogromną chęcią zdobycia punktów dla swojej drużyny.

Jedno można stwierdzić z całą pewnością. Dla nie żerującej ryby, stopień zaawansowania zawodnika nie ma wielkiego znaczenia.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Masta Cieszyna, dr Bogdan FICEK. Burmistrz oprócz ufundowanego Pucharu, przyniósł w imieniu Urzędu Miasta, jako dar dla zwycięzkiej drużyny, bite przez Mennicę Państwową pamiątkowe monety z okazji 1200-lecia Miasta, oraz pamiątkowy medal, wydany przez Miasto Cieszyn z tejże okazji.

WYNIKI

DRUŻYNOWO